Blog

Jak Ewa dzięki Excelowi zaczęła ogarniać wiele projektów w jednym czasie?

ewa
Ludzie

Jak Ewa dzięki Excelowi zaczęła ogarniać wiele projektów w jednym czasie?

W Excelu najważniejsi są jego użytkownicy. To cel, do którego dąży człowiek sprowadza go na pewne ścieżki. Dzięki celom wiemy co robić i z zaangażowaniem możemy realizować nasze zadania.

Na łamach mojego bloga i w mediach społecznościowych będę zapraszać moich klientów i partnerów biznesowych na rozmowy, podczas których opowiemy Ci, jak Excel ułatwia nam pracę i wpływa na nasze życie.
Zapraszam na pierwsze spotkanie z trenerem odżywiania – Ewą Pewniak. Dowiesz się, jak Ewa pracuje na co dzień. Dowiesz się również jak połączyłyśmy swoje doświadczenia w pewnym wyjątkowym projekcie. Pobierzesz także narzędzie, które pomoże Ci wytrenować budowanie dowolnych nawyków.

Początek, którego końca nie widać
Z Ewą Pewniak poznałyśmy się w 2018 roku i razem rozpoczynałyśmy wówczas tworzenie małej, lokalnej, wrocławskiej społeczność wokół Wyzwania biegowego organizowanego przez Kamilę Rowińską.
W przeciągu 4 lat pojedyncze spotkania zamieniły się na dziesiątki innych spotkań. Jeden temat, jakim było bieganie, rozrósł się na dziesiątki nowych tematów. Początkowa garstka kobiet, które były zapalone do biegania, tworzy dziś we Wrocławiu prężnie współpracującą ze sobą kobiecą społeczność. Ponad 50 kobiet spotyka się regularnie do dziś i współpracuje ze sobą w różnych dziedzinach. Dzielimy się nieustannie doświadczeniem, porażkami i sukcesami.
Pamiętam, jak na jednym z naszych spotkań każda kobieta opowiadała innym, kim jest i co chciałyby zawodowo robić. To było jak magia, bo w swoim towarzystwie czułyśmy się bardzo dobrze i mogłyśmy jak małe dziewczynki mówić sobie o swoich biznesowych marzeniach. Wiesz, tak bez oceny i bez hejtu.
Pamiętam, jak przyszła moja kolej i wszystkim opowiedziałam o swoim zawodowym pragnieniu i rodzącej się w moim sercu misji. Kiedy zakomunikowałam, że chcę uczyć Excela, Ewa zareagowała bardzo entuzjastycznie i jako jedna z pierwszych osób od razu zapisała się na moje konsultacje.

Uczenie innych okazało się moją misją
Dzień pierwszych konsultacji z Ewą pamiętam do dzisiaj. Byłam zestresowana. Trzęsłam się jak osika i czułam się jak przed trudnym egzaminem. Wiedziałam, że jest to ważna chwila, która pokaże mi, czy to co wymyśliłam, będzie miało sens.
Widziałam, jak Ewie świecą się oczy na wieść o pewnych nowych dla niej funkcjonalnościach Excela. Podczas konsultacji zadawała potrzebne pytania, a odpowiedzi, niemal od razu, przekładała na swoje pliki. Już na pierwszych konsultacjach zaprojektowałyśmy ustawienia, które ułatwiały Ewie pracę z jej podopiecznymi.

Ewa Pewniak to trener odżywiania i budowania nawyków oraz wolontariusz w Fundacji Kobieta Niezależna. Mówi o sobie, że zawsze była „tabelkową” osobą. Jest twórcą:

  1. Kanału na YouTubie: Sztuka Zdrowego Odżywiania
  2. Profilu na Instagram: Ewa Pewniak

Moje odczucia po tym pamiętnym spotkaniu były nie do opisania. Poczułam ogromną radość, że mam wiedzę, która jest bezcenna i która może pomóc moim koleżankom w wielu obszarach. Natomiast wdrożone rozwiązania pozwolą im zaoszczędzić czas.

Co dziedzina to Excel
Ewa Pewniak jest osobą, która tworzy w swoim życiu wiele projektów. Przez nasze wrocławskie koleżanki kojarzona jest jako trener odżywiania, ale również jako specjalistka od nawyków. Excel towarzyszył jej od dawna w wielu osobistych i zawodowych zadaniach. Wielogodzinne czynności przy niektórych projektach powodowały, że Ewa czuła przytłoczenie i znużenie.
Excelowa wiedza, którą Ewa aktualnie posiada, pozwala jej używać tego programu z jeszcze większą świadomością. Zadania wykonuje sprawniej i szybciej, dzięki czemu może realizować kolejne projekty i posiada więcej czasu dla siebie i swojej rodziny.

Poniżej przedstawiam Ci obrazy z plików, jakimi Ewa ostatnio pochwaliła mi się. Przyznasz, że wyglądają imponująco😍

     

Dzięki excelowym korepetycjom oraz kursowi online Ewa wykorzystuje Excela do :

  1. Współpracy ze swoimi podopiecznymi
  2. Planowania swojego biznesu
  3. Budowania budżetu domowego
  4. Zarządzania w Fundacji Kobieta Niezależna
  5. Budowaniu postępów uczestników biegowego Wyzwania w Fundacji Kobieta Niezależna

A propo Fundacji i Wyzwania…

Excel i wolontariat w Fundacji Kobieta Niezależna
Oprócz wrocławskiej społeczności, która wspiera własne działalności, razem z Ewą tworzymy zespół organizacyjny wyzwania biegowego w Fundacji Kobieta Niezależna. W tej charytatywnej organizacji jesteśmy wolontariuszkami.
Wyzwanie biegowe każdego roku w październiku rozpoczyna kilka tysięcy ludzi, a nasz zespół organizacyjny ma dużo pracy związanej z tak dużą liczbą startujących. Dzięki excelowej wiedzy możemy współpracować w zespole oraz pomiędzy wszystkimi działami w Fundacji. Jak widzisz Excel potrafi łączyć również ludzi.

Wywiad z excelową klientką
Zapraszam Cię do obejrzenia wywiadu z Ewą Pewniak, podczas którego opowiadamy o szczegółach naszej współpracy. Z filmu dowiesz się, jak Ewa w jednym czasie realizuje tak wiele projektów.

Obejrzyj materiał filmowy i zainspiruj się:

Plik dla Ciebie
Ewa w pracy z podopiecznymi korzysta z wielu excelowych plików. Dziś przedstawiamy szczegóły jednego z nich, który może pomóc również Tobie. Plik, o którym mowa to tzw. Habit Tracker, jest to doskonałe wsparcie w zarządzaniu nawykami. Poniżej widzisz fragment tego pliku.

Klikając na poniższy obrazek możesz pobierz taki plik dla siebie. Możesz zbudować własną przestrzeń do obserwacji i zarządzania własnymi nawykami. 

 

Daj nam znać w komentarzu, czy będzie on dla Ciebie ciekawy i pomocny. Będziemy czekać na informacje od Ciebie tutaj lub na naszych mediach społecznościowych. Zależy nam na tym, abyś trenowała potrzebne Ci nawyki i cieszyła się z efektów jakie dostarczy Ci Habit Tracker.

Powodzenia!

Co o tym myślisz?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.